• Drodzy rodzice naszych uczniów!

• W ostatnich dniach na terenie kraju daje się zauważyć bardzo dynamiczny wzrost przypadków zachorowań na  Covid-19. Wiele szkół zmuszonych jest przejść na tryb nauki hybrydowej lub zdalnej. Bardzo chcielibyśmy uniknąć takiej sytuacji.

Zwracamy się więc do Państwa z apelem, aby nie posyłać do szkoły dziecka z objawami grypopodobnymi, nawet jeśli są one niewielkie. Pozwoli to na uniknięcie ewentualnego zarażenia innych uczniów czy pracowników. Równie ważną sprawą jest zaopatrzenie dziecka w maseczki, noszenie których jest obowiązkowe na korytarzach i w innych wspólnych przestrzeniach szkolnych (wyłączając sale lekcyjne). Bardzo prosimy, aby wsparli Państwo nasze starania mające na celu przekonanie uczniów o konieczności zakrywania ust i nosa dla bezpieczeństwa innych ludzi oraz własnego. Przypominajcie także Waszym dzieciom  o konieczności częstego mycia rąk, korzystania z płynów dezynfekujących dostępnych  w szkole, a także o zachowaniu podstawowych zasad higieny przy spożywaniu posiłków i napojów. Tylko wspólne działanie pozwoli na zminimalizowanie zagrożenia związanego  z epidemią koronawirusa.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP nr 1w Białym Borze

• Informacja o wyniku naboru na wolne stanowisko urzędnicze

• INFORMACJA O WYNIKU NABORU

NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze informuje, że w wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na wolne stanowisko

urzędnicze – samodzielny referent

w Zespole Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Białym Borze

wybrana została Pani Danuta Życińska, zamieszkała w Brzeźnicy.

Uzasadnienie dokonanego wyboru na wolne stanowisko urzędnicze:

Pani Danuta Życińska posiada odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i wiedzę gwarantującą prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków na w/w stanowisku.

Biały Bór, dnia 13.10.2021 r.

Zespołu Szkół Nr 1 w Białym Borze

mgr Elżbieta Andrasz

• XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 1 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach, a także uświadomienia, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu w klasach, na lekcjach zostały przeprowadzone egzaminy pisemne

z tabliczki mnożenia. Uczniowie klas III-VIII losowali zestawy i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów (kl. III zakres do 50, pozostali do 100).

Do egzaminu przystąpiło 167 uczniów. Tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 85 uczniów, co stanowi 51% wszystkich zdających.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.  Mamy nadzieję,

że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Szkolni Koordynatorzy Akcji:

Alina Świrydo