• Walentynki 2021

• Walentynki tuż tuż....

Skoro nie możemy wrzucić życzeń walentynkowych do skrzynki w szkole - wyślijmy je pocztą e-mail!

Z okazji zbliżających się Walentynek utworzyliśmy specjalną skrzynkę e-mail. Skrzynkę obsługuje zaufany pomocnik Walentego , który z należytą starannością dostarczy Walentynkę pod wskazany adres e-mail.

Zasada jest prosta.

1. Wyślij Walentynkę na podany na adres e-mail: walentynki@zs1bb.pl

2. Napisz imię i nazwisko ucznia/uczennicy, do którego ma zostać wysłana Walentynka.

Czas START. Zostało niewiele dni.

• „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”

• Weź udział w konkursie literackim pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”

Zadaniem uczestników jest napisanie pracy literackiej pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”, która powinna zawierać interesujący opis pamiątki wraz z przytoczoną jej historią.

Organizatorem konkursu jest Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Archiwum Państwowego w  Szczecinie. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów zachodniopomorskich szkół wiedzy historycznej, poznanie historii rodzinnej, a tym samym zainteresowanie uczniów tematyką poszukiwań genealogicznych, propagowanie wiedzy o gromadzeniu i zabezpieczaniu pamiątek przeszłości z archiwów rodzinnych, doskonalenie własnego warsztatu piśmienniczego.

Termin nadsyłania prac:  do 30 kwietnia 2021 roku.

Link do strony konkursu, skąd można pobrać Regulamin oraz wymagane załączniki do zgłoszenia swojego udziału w konursie: Kolejna edycja konkursu na pracę literacką pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię” – Kuratorium Oświaty w Szczecinie